SÕNAOKSE 5: Stina Leek // ajuokse

Ajuokse kogukonna taga seisab kunstnik Stina Leek, kes enda tööga Ajuokses sai 2020. aastal ka Tartu Kultuurikorraldaja nominatsiooni. Ühest näitusest kasvas välja unistus Eesti enda underground kogukonnast, mis mitte lihtsalt ei tutvusta alternatiivskenes toimuvat, vaid pakuks ka iseseisvalt tegijatele uusi väljundeid. Tänaseks päevaks on Ajuoksel enda ruumid, selja taga mitmeid eksperimentaalseid peoinstallatsioone ning näituseid, välja lastud nii kleepsulehti, särke kui zine-sid. Seekordse SÕNAOKSE mänguga siseneme lähemalt just Stina väiksesse ajju.
SÕNAOKSE ON TAGASI!! Põhiteema ikka ajuokse IG kontol & seekordne sõnavõlur Stina Leek ütles teemaks... *trummipõrin* ...AJUOKSE! Tõeline üllatus, eksole - aga osalemiseks postita enda looming #SÕNAOKSE ja oledki mängus. Nagu ikka.

Seekordne
podcast on teie ees ka videona, mille salvestasime suve lõpus Ajuokse Avangaaris. Seekord andis Stina for obvious reasons enda küsijarolli käest ning külalis-küsijaks sai Kadri Lind. Räägime Stina teekonnast kunstnikuna ning frustratsioonidest & unistustest Ajuoksega. 
Heli: Liis Ring, intro: Sattiva; lõpus GOGDOG x OUMEEN - Need sõnad. Podcast kuulatav ka Spotify-s!

Mängunädala jooksul on meie e-poes ka Stina loodud disainiga Ajuokse merch. Põhimõtteliselt Ajuokse essa päris enda merch!! Jätkamegi selles vaimus, et iga uus külaline loob just uue & unikaalse Ajuokse disaini. Seega start collecting 'em now - valikus on nii riideid kui paberil print. <3

Enda Ajuoksele loodud disainis käsitleb Stina ülemõtlemise temaatikat ning endale omaselt sidus teemat ka tänavakunstiga (Tartlased, hoidke silmad lahti!). Kuna protsessi alustades vaevas Stinat loominguline kriis, mis takistas töö loomulikul flow-l kulgeda - siis tahtis ta luua midagi, mida kandes/seinale pannes oleks silme ees positiivne meeldetuletus, et hei. Äkki ära mõtle üle. Ja lihtsalt tee. 

Kui kuidagi iseloomustada loodud photoshoot-i selle merch-i jaoks, siis saaks seda inglise keeles kiirelt kokku võtta kui grungey teenage dream. Natuke naiivset romantikat koos dramaatilise valguse ning sürride detailidega. Pildistatud üles Stina stuudios, mida ta jagab Tartus koos Ann Tuksami ja Rodo Dodoga. Hiljuti sai stuudiosse veetud Maris Paali isikunäituse jaoks loodud roosad nätsukummi-kotttoolid, kuna kunstnik ise kolis Tartust ära, ning nendest sai loodud kogu set-i baas. Lisadetailideks sai võetud suvistest Smoke Break-i üritustest alles jäänud hiigelsigaretid. Saab öelda, et kogu shoot toimus väga ajuoksele omases vaimus. <3

Fotod: Stina Leek; modell: Danel Toom

Väljaspool enda tööd Ajuoksega on Stina ka tänavakunstnik, kunstiline juht brändile nimega
ÄSS, fotograaf ning õppejõud Pallases. Enda loomingus on ta äratuntav iseloomulike wonky-de joonte ning lillede- & silmamunade-rohkuse poolest. Stina töödega saab tutvuda läbi tema sotsiaalmeedia.

Fotod: Ruudu Rahumaru, Kadri Lind, Marii Kiisk

*Kui sa oled segaduses, mis SÕNAOKSE endast kujutab -
feel free to follow that ajuokse IG account, sest highlights-ide alla sai kogu mängu reeglistik kirja + mäng on niikuinii Instagrami-põhine. :)
Eelmine
SÕNAOKSE 4: Stencibility // Jaburus
Järgmine
SÕNAOKSE 6: SIEMENS NOKIA // POHUIWAVE

Vastused puuduvad

Email again: