AJUOKSE POP-UP GALERII SÜNDMUSED:

22.01.2022 - DEW8 "UROBOROS KAHEKSAS" näituse avamine (ainult kutsetega)
02.02.2022 - Ajuokse kollaažitöötuba Stina Leek-iga
12.02.2022 - DEW8 "UROBOROS KAHEKSAS" näituse ärasaatmine - täpsem info tulekul

Väljaspool sündmuseid on Ajuokse pop-up galerii on avatud K-R 16.00-19.00 (kuni 12.02.22) ja asub Aparaaditehases aadressil Kastani 42 (sissepääs Riia tänavalt).

näituse üritus siin.


DEW8 UROBOROS KAHEKSAS" näituse tutvustus:

Alternatiivse hip-hop-i produtsent ja videokunstnik DEW8 toob näitusega "UROBOROS KAHEKSAS” esmakordselt nähtavale ka ekspressiivse maalikunsti. Näitusetööd on tihedalt seotud DEW8 järgmise albumiga “UROBOROS KAHEKSAS”. Teostest luuakse albumi läbiv visuaal ning mitmed tööd on ka sisuliselt seotud albumil olevate lugudega.

Autori sõnul on visuaalne käekiri ja filosoofia seotud kihiti mitmete ideedega kunstist ja kultuurist. Seoseid leiab näiteks L. Lapini joonekäsitluse õpetuse ja peamiselt “Pichação” gräffitikunstist tuleneva agressiivse täägimise kultuuri vahel, kus mõlema puhul on joone kiirus ja selle dünaamika eriline osa oskusteabest.

“Terapeutiline meeleseisund ja kergelt nihkes klassikaline kompositsioon. Sakraalsed sümbolid argisuunistel. Ugri kultuuri pärandi lohakile jäänud hinged ehk kadunud kamid eksisteerimas tavaliste inimesete kõrval. Kaasaegne šamanism.”

Galeriiruumis kaasneb visuaalse poolega ka autori disainitud helitaust, kus muuhulgas on võimalik esimest korda kuulda valitud lugusid värskelt DEW8 albumilt.

Kuraator: Stina Leek / Ajuokse